Zatvori članak
Događanja

NOVA SEZONA PROJEKCIJA PETKOM U KINO KLUBU SPLIT

KINO KLUB SPLIT – PROJEKCIJSKA SEZONA 2019-2020

 

Od 13. rujna 2019. starta nova sezona edukativnih projekcija filmske avangarde u organizaciji Kino kluba Split. Kao i prijašnjih godina program se temelji na eksperimentalnom filmu, marginalnoj i underground produkciji, te na modernističkim autorskim iskoracima u pravcu formiranja i održavanja koncepta tzv. “nove kinematografije”. Zaključno sa 10. srpnja 2020. u redovnim terminima petkom od 20:30 prikazati ćemo niz klasičnih i recentnih filmskih uradaka među kojima su i autorski ciklusi sineasta kao što su Ludo Mich, Pierre-Luc Vaillancourt, Michael Galinsky, Noriaki Tsuchimoto, Scott Barley, Giorgos Efthimiou, Werner Nekes i Vladimir Korbin, kao i konceptualni pregledi monglolskih sineatskih perspektiva, Cinema Pur arhiva, talijanske eksperimentalne kinematografije i autorske baze dublinske grupe Experimental Film Society. U goste nam dolaze Rouzbeh Rashidi i Mario Mentrup, a moguća su i još neka iznenađenja. K tome, od ove sezone prije centralnih projekcija u terminu od 19:15 prikazujemo, pod radnim nazivom Short(s) Petting, i kratki presjek recentnije svjetske eksperimentalno filmske produkcije u suradnji s web-oriented grupom AGITATE:21C. Programi su organizirani za članove kluba i sve ostale koji žele sudjelovati, ulaz na sve projekcije je besplatan, svi su dobrodošli… Bon Appetit…

 

RUJAN

 

CINEMA PUR ARCHIVE

13.09.2019.

Henri Chomette – Five Minutes of Pure Cinema (1925)

Walter Ruttmann – Lichtspiel Opus I.-IV (1921-1925)

Viking Eggeling – Symphonie diaganale (1924)

René Clair – Entr’acte (1924)

Hans Richter – Vormittagsspuk (1928)

Hans Richter – Everyday (1929)

 

ROUZBEH RASHIDI – EXPERIMENTAL FILM SOCIETY

20.09.2019.

Rouzbeh Rashidi – Phantom Islands (2018)

27.09.2019.

Experimental Film Society

Bogna Kirchoff By Chris O’Neill (2019) / 6mins / Ireland

Homo Sapiens Project (161-170) (2013) By Rouzbeh Rashidi / 8mins / Ireland

Olive (2019) By Michael Higgins / 11mins / Greece – Ireland

Brine Twice Daily (2015) By Vicky Langan / Maximilian Le Cain / 20mins / Ireland

The Underworld (2019) By Jann Clavadetscher / 17mins / Ireland

Antler (2018) By Atoosa Pour Hosseini / 15mins / Ireland

 

LISTOPAD

 

THE PARALLEL ATEMPT – EXPERIMENTAL CINEMA FROM ITALY

04.10.2019.

Paolo Giolo

Paolo Giolo – Selection from The Complete Filmworks (1969-2013)

11.10.2019.

Piero Bargellini

Piero Bargellini – The Lost Cinema

Morte all’orecchio di Van Gogh (1968)

Vi prego di accettare questo semplice bouquet di parentesi appena sbocciate (1966)

Transfer of Modulation (1969)

Fractions of Temporary Periods (1965)

Stricnina (1973)

Nelda (1969)

18.10.2019.

Franco Piavoli

Franco Piavoli – Poesie in 8mm (1954-1964)

Le Stagioni / The Seasons (1961, 27’)

Domenica Sera / Sunday Evening (1962, 11’)

Emigranti / Emigrants (1963, 11’)

Evasi / Convicts (1964, 12’)

Ambulatorio / Surgery (1954, 4’)

Intervista / Interview with Franco Piavoli (2012, 12’)

Frammenti (2012)

 

IZVAN CIKLUSA

25.10.2019.

Ricky D’Ambrose – Notes on an Appearance (2018)

 

STUDENI

 

MARIO MANTRUP

01.11.2019.

Mario Mentrup & Volker Sattel – Der Adler Ist Fort (2010)

Mario Mentrup & Volker Sattel – Ich Begehre (2007)

Mario Mentrup & Volker Sattel – Stadt des Lichts (2005)

08.11.2019.

Mario Mentrup & Kerstin Cmelka – The Animals (2016)

Mario Mentrup & Kerstin Cmelka – Die Angreifbaren (2019)

 

MONGOLIAN CINEMATIC PERSPECTIVES

15.11.2019.

Salvador Dalí – Impressions de la Haute Mongolie (1976)

22.11.2019.

Ulrike Ottinger – Johanna D’Arc of Mongolia (1989)

29.11.2019.

Peter Brosens & Dorjkhandyn Turmunkh – State of Dogs (1998)

 

PROSINAC

 

PIERRE LUC-VAILLANCOURT

06.12.2019.

La Nuit Obscure (2011)

Phantom Limbs (2015)

Ruins Rider (2017)

Hypnagogia (2018)

Force Vitale (2018)

 

VLADIMIR KOBRIN

13.12.2019.

Homo Paradoxum (1989)

Homo Paradoxum II (1990)

The Group Portrait as Still-Life (1993)

Future Continuous (1994)

20.12.2019.

The Last Dream of Anatoly Vasilievich (1990)

Here (1991)

Third Reality (1995)

Third Reality (1996)

 

BLAGDANSKA PROJEKCIJA

27.12.2019.

Eberhard Itzenplitz – Bambule (1970)

 

SIJEČANJ

 

IZVAN CIKLUSA

03.01.2020.

Johannes Schaaf – Traumstadt (1973)

 

WERNER NEKES

10.01.2020.

Werner Nekes – Diwan (1974)

17.01.2020.

Werner Nekes – Uliisses (1982)

 

GIORGOS EFTHIMIOU

24.01.2020.

Giorgos Efthimiou – Motherland (2018)

31.01.2020.

Giorgos Efthimiou – Shorts

Night Pointer (2019)
Maniac 8.2.8 (2015)
Melani (2015)
93 (2018)
It (2018)
There is a cat called unhappiness so i an never all alone (2018)

 

VELJAČA

 

IZVAN CIKLUSA

07.02.2020.

Kostas Sfikas – Alligoria (1986)

 

BEYOND AND AFTER CINEMA OF TRANSGRESSION

14.02.2020.

Mary Jordan – Jack Smith and the Destruction of Atlantis (2006)

21.02.2020.

Richard Kern – Extra Action and Extra Hardcore (2007)

28.02.2020.

Nick Zedd – Beyond Transgression: New Short Movies! (2011-2017)

 

OZUJAK

 

SCOTT BARLEY

06.03.2020.

Scott Barley – Shorts (2013-2017)

Nightwalk (2013)

Blue Permanence/Swan Blood (2015)

Hunter (2015)

Hinterlands (2016)

Closer (2016)

Womb (2017)

13.03.2020.

Sleep Has Her House (2017)

 

NORIAKI TSUCHIMOTO

20.03.2020.

Noriaki Tsuchimoto – Minamata: Kanja-san to sono sekai (1971)

27.03.2020.

Toshi Fujiwara – Eiga wa ikimono no kiroku de aru: Tsuchimoto Noriaki no shigoto (2007)

 

TRAVANJ

 

ETHNOFICTION CINEMA

 

03.04.2020.

Michel Brault, Marcel Carrière & Pierre Perrault – Pour la suite du monde (1963)

10.04.2020.

João César Monteiro – À Flor do Mar (1986)

17.04.2020.

Pietro Marcello – Bella e perduta AKA Lost and Beautiful (2015)

24.04.2020.

Renée Nader Messora & João Salaviza – Chuva É Cantoria Na Aldeia Dos Mortos (2018)

 

SVIBANJ

 

DANIELE HUILLET & JEAN-MARIE STRAUB

01.05.2020.

Danièle Huillet & Jean-Marie Straub – Lothringen! (1994)

Danièle Huillet & Jean-Marie Straub – Schwarze Sünde (1990)

Danièle Huillet & Jean-Marie Straub – Umiliati (2003)

08.05.2020.

Jean-Marie Straub – À propos de Venise (2014)

Jean-Marie Straub – Le genou d’Artémide (2008)

Jean-Marie Straub – Le streghe, femmes entre elles (2009)

 

LUDO MICH

15.05.2020.

Ludo Mich – Saturnus (1971)

Ludo Mich – Arthur Is Fantastic (1971)

Ludo Mich – Performance: Interplanetary Experiences, 1971)

Ludo Mich – Deus Ex Machina (1970)

 

SUKI HAWHWEY & MICHAEL GALINSKY

22.05.2020.

Suki Hawlwey & Michael Galinsky – Half-Coocked (2018)

Suki Hawlwey & Michael Galinsky – And They Will Know Us By The Trail of Our Dead (1999)

Suki Hawlwey & Michael Galinsky – The Rapture in 2000 (2000)

Suki Hawlwey & Michael Galinsky – Cynthia Plaster Caster (2000)

29.05.2020.

Suki Hawlwey & Michael Galinsky – Working in Protest (2018)

Suki Hawlwey & Michael Galinsky – The Normalization of Force (2011)

 

LIPANJ

 

MOVIE PERFORMANCE

05.06.2020.

Chris Marker – La solitude du chanteur de fond (1974)

12.06.2020.

Stephen Nomura Schible – Ryuichi Sakamoto: Coda (2017)

19.06.2020.

Ron Athey and Lee Adams – Visions of Excess (2009)

Albert Serra – Cuba Libre (2013)

26.06.2020.

Robert Wilson – Arvo Part: Adam’s Passion (2015)

 

SRPANJ

 

EAST VS. WEST

03.07.2020.

Alireza Khatami – Los Versos del Olvido (2017)

10.07.2020.

Gu Xue – The Choice (2019)

Ken Jacobs – Above The Rain (2019)

 

 

Za Kino klub Split:

Darko Duilo